Porady matki

Wpis

niedziela, 18 maja 2014

Miłość

Zanim zaczniesz czytać, posłuchaj piosenki „Run for your love”, która wykonuje duet Lipnicka & Porter.

Dla większości ludzi problem miłości tkwi przede wszystkim w tym, żeby być kochanym, a nie w tym, by kochać, by umieć kochać.

O miłości mówi się sporo. O potrzebie posiadania kogoś, kto będzie Cię kochał. O tym, że samotność we dwoje to już nie jest samotność. O tym, że celem naszego życie jest zbudowanie rodziny. Mówi się wiele, ale czy to, co się mówi, jest sensowne? Ma jakąś większą wartość czy jest po prostu kolejną bajeczką dla tłumu?

Nie pamiętam, by ktoś mi powiedział, że miłość trzeba budować każdego dnia. Nie pamiętam, by ktoś mi powiedział, że o miłość trzeba dbać, trzeba walczyć. Nie pamiętam, by ktoś mi powiedział, że miłość nie oznacza, że wszystkie problemy znikają. Nie pamiętam…

Do wielu wniosków musiałam dojść sama. Dopiero z czasem zrozumiałam, że odkryć miłość to za mało. Pamiętaj, dbaj o miłość. Jeśli poczujesz, że to jest „ta” kobieta, walcz o nią z całych sił. Nie pozwól, by zwyciężył strach, nieśmiałość. Spróbuj, skosztuj tej miłości. Naucz się kochać, dawać siebie. Zapomnij o tym, żeby ciągle brać. Zapomnij o swoim ego. Popatrz na nią. Czego ona pragnie? O czym marzy?

Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiego człowieka jest dla Ciebie ważniejsze, niż Twoje, własne szczęście.Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
ravaume
Czas publikacji:
niedziela, 18 maja 2014 12:33

Polecane wpisy